Kafur Kafurun Tablet  Camphree, Camphora

1 Paket=6 Adet


Kâfur, mumsu, kokulu, yanıcı ve şeffaf olan bir katıdır. Kimyasal formülü C₁₀H₁₆O olan terpenoittir. Kâfur Ağacının odununda doğal olarak bulunur.


Diğer İsimleri :
 Kafur, Camphree, Camphora

Botanik Bilgi : Kışın yaprakalarını dökmeyen sürekli yeşil kalan bir tropikal bitki olup yetiştiği yöreye göre boyu 50 ve çapı 5 metreyi bulan vede 1000-2000 yıl yaşayabilen uzun ömürlü bir ağaçtır. Yaprakları 5-10 cm uzunluğunda 3-5 cm eninde , uzun saplı, kenarları düz, üst yüzeyi sarımsı yeşil, alt yüzeyi soluk yeşil ve ortasında derin bir damarla ondan sağa sola ayrılan yan damarlara sahiptir. Çiçekleri demet dallarının uc kısmında uzun bir sap üzerinde çok küçük sarımsı boz çiçeklerden meydana gelir.

Kafur ağacının odunu su buharı ile damıtılarak kafur yağı (kafur eterik yağı ) elde edilir ve bu eterik yağ aroma tedavisi, natürel ilaç ve kafur ispirtosu yapımında kullanılır. 


Yetiştirildiği Yerler :
  Türkiye' nin Marmara, Eğe ve Akdeniz bölgesinin sıcak olan bölgelerinde veya evlerinde yetiştirmek mümkündür.


Toplanması :
 Yılın her mevsiminde kafur ağacı kesilerek gövdesi ince kıyılır, ezilir (döğülerek) ve damıtılarak eter yağı elde edilebilir.                                      


Faydaları :

Kalp ve kan dolaşımı rahatsızlıklarında kullanıabilir.

Öksürük, üşütme, bronşit, ve balgama karşı kullanılabilir.

Soğutucu ve iltihapları önleyici özeliğinden dolayı romatizma, kas ağrıları, burkulma, morarma ve ezilmeye karşı haricen masaj yağları içinde kulanılabilir.

UYARI : Kafur yağı veya saf kafur sade olarak kullanmaz, Şayet kullanılırsa yakıcı ve iltihap yapıcı özelikleri vardır. Fazla kullanımında şuur kaybı, dengesiz hareketler, tansiyon, titreme, bulantı, kusma, sara, üşüme, korku ve kulak çınlaması gibi durumlara neden olabilir.


-ORJİNAL YENİ MAHSUL ÜRÜN

-ANINDA KARGO

-ÜRÜNLERİMİZ GÜNCEL ÜRÜNDÜR

-SON KULLANMA TARİHİ YAKLAŞMIŞ ÜRÜN GÖNDERİLMEMEKTEDİR

Yukarıda adı ve bahsi geçen ürünü ve ürünleri kullandığınızda beklenmeyen bir etki görüldüğünde lütfen doktorunuza başvurun.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi